Dzisiaj jest środa, 20 września 2017 Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Wyszukiwarka

 

MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa

Symbol oferty: 606/1819
Trasa przejazdu: Stanisławów (Ukraina), Patrauti (Rumunia), Suczawa (Rumunia), Kiszyniów (Mołdawia), Cricova (Mołdawia), Soroki (Mołdawia), Chocim (Ukraina), Czerniowce (Ukraina), Drohobycz (Ukraina),
Transport: Autokar, Inny
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Inny, no conv :, Wycieczka objazdowa
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel, Pensjonat, Inne
Wyposażenie:
  • Brak
świadczenia:
Świadczenia: 6 noclegów (pok. 2os z łazienkami) w hotelach **/***, wyżywienie HB (6 śniadań i 6 obiadokolacji), autokar (małe grupy bus z klimatyzacją), ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota, obowiązkowa składka w wysokości 10zł/osobę na TFG. Cena nie zawiera: bilety wstępów ok.10-15 EUR/os, degustacje - w zależności od zakresu i ilości od 15 EUR-30 EUR. Uwagi: 1. Transfery antenowe realizujemy przy min.6os chętnych: z Warszawy, Poznania - dopłata 100zł; Łodzi, Wrocławia dopłata 80zł, Częstochowy i Opola - 50zł. 2. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok2 lub 3 osobowego. W przypadku braku dokwaterowania klient zobowiązany jest dopłacić do pok.1os. Zakwaterowanie w pok.1os na za dopłatą ok.65 EUR (na zapytanie). 3. Wymagana minimalna ilość uczestników to 40 osób(w przypadku nie zebrania się tej liczby na 14 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny). Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy.
Cena podstawowa:
Katowice, osoba, ubezpieczenie KL i NNW, obowiązkowa opłata za Fundusz Gwarancyjny
RAMOWY PROGRAM:
MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa

Program:
1dzień- Wyjazd z Katowic o godz.05.30, Krakowa godz.06.45. Przekroczenie granicy w Medyce. Postój w Stanisławowie (wolny czas na posiłek, wymianę, krótki spacer). Wieczorem przyjazd do Czerniowiec - stolicy ukraińskiej Bukowiny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

2dzień- Po śniadaniu spacer po starówce, obejrzymy niezwykły pałac Metropolitów Bukowińskich. Następnie kierujemy się do Chocimia z imponującą twierdzą mołdawską (zapisaną w kartach historii Polski dwoma wygranymi bitwami). Przekroczenie granicy mołdawskiej i przejazd do Soroki nad Dniestrem. Poznawanie miasta, m.in. wizyta w twierdzy Stefana Wielkiego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

3dzień - Wyjeżdżając z Soroki zatrzymamy się przy Jarze Bekir i niezwykłym pomniku mołdawskiej kultury (wspaniały punkt widokowy). W drodze do Kiszyniowa odwiedzimy pięknie położony, czynny skalny monastyr Orheiul Vechi, a ukoronowaniem dnia będzie wizyta w Cricowej. Zwiedzenie największych na świecie piwnic winnych (ponad 130km wykutych w skałach korytarzy - ulic nazwanych gatunkami win, ponad 30 mln. litrów win). Degustacja. Obiadokolacja i nocleg w Kiszyniowie.

4dzień- Do południa poznawanie Kiszyniowa (secesyjna zabudowa, katedra, -Łuk Triumfalny", Muzeum Narodowe). Po południu odwiedzamy kolejną wytwórnię win - Milesti-Mici (konkurującą z Cricovą ilością podziemnych korytarzy), słynącą z chronionej tu kolekcji win Hermana Geringa. Obiadokolacja i nocleg w Kiszyniowie.

5dzień - Wycieczka na zachód od Kiszyniowa. Odwiedzimy malowniczy monastyr Capriana (najstarszy w Mołdawii - XVw. )na terenie Parku Narodowego Kodry z najcenniejszymi w Mołdawii obszarami leśnymi. Dla koneserów odwiedzenie wytwórni win Straseni lub wytwórni win Cojusna (zwiedzenie i degustacja). Powrót do Kiszyniowa na kolację i nocleg.

6dzień- Opuszczamy Kiszyniów . Przekroczenie granicy rumuńskiej. Przejazd do Iass - niegdyś stolicy Hospodarstwa Mołdawskiego. Obejrzenie olbrzymiego pałacu Habsburgów, cerkwi koronacyjnej hospodarów, katedry i licznych zabytków tego pięknego miasta. Przejazd do Suczawy - stolicy Bukowiny i Górnej Mołdawii. Obejrzymy tu twierdzę hospodarów, monastyr Jana Nowego - patrona Bukowiny, monastyr Zamca. Jadąc w kierunku granicy ukraińskiej odwiedzimy -malowany klasztor" w Patrauti (lista UNESCO). Obiadokolacja i nocleg w Czerniowcach.

7dzień- Wracamy do Polski. Jedziemy u podnóży Karpat Wschodnich do Kołomyi. Czas wolny na posiłek (we własnym zakresie), krótki spacer po starówce. Zakończenie imprezy w Katowicach w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia: 6 noclegów (pok. 2os z łazienkami) w hotelach **/***, wyżywienie HB (6 śniadań i 6 obiadokolacji), autokar (małe grupy bus z klimatyzacją), ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota, obowiązkowa składka na TFG w wysokości 10zł/osobę.

Cena nie zawiera: bilety wstępów ok.10-15 EUR, degustacje - w zależności od zakresu i ilości od 15 EUR do ok.30 EUR.


UWAGI:
1. Program podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Minimalna wymagana ilość uczestników to 40 osób (w przypadku nie zebrania się tej liczby na 14 dni do terminu - odwołanie imprezy lub weryfikacja ceny). Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy.
2. Transfery antenowe realizowane przy min.6os chętnych z: Warszawy, Poznania dopłata 100zł; Łodzi, Wrocławia -dopłata 80zł, Częstochowy, Opola - 50zł.
3. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3osobowego. Zakwaterowanie w pok.1os. za dopłatą (tylko na zamówienie ok. 65 EUR).
4. Dla grup zorganizowanych: oferta szyta na miarę - dowolny termin na zamówienie.
TERMIN I CENA:

TERMINY:
07.05-13.05.2017
oraz
04.10-10.10.2017
W tym terminie ŚWIĘTO WINA !!!!

CENA: 1.580zł

PROMOCJA:

WCZEŚNIEJ = TANIEJ !
PRZY REZERWACJI DO 31.01 2017 OTRZYMASZ:
- 150zł przy wpłacie zaliczki


Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
KatowicePl. Andrzeja (tył dworca PKP)05.30
KrakówMiejsce zbiórki do potwierdzenia06.45
Atrakcje:
DROHOBYCZ, CZERNIOWCE, CHOCIM, SOROKA, Orheiul VECHI, CRICOVA, KISZYNIÓW, MILESTI-MICI, CAUSENI, PURCARI, KODRY, CAPRIANA, STRASENI, COJUSNA, IASSY, SUCZAWA, PATRAUTI, STANISŁAWÓW

Czeka Was wycieczka do kraju sielskich krajobrazów, zielonych łąk, niekończących się winnic, wspaniałych win i koniaków, kraju radosnych śpiewów i tańców, kraju pięknych kobiet, serdecznych mieszkańców - czyli gościnnej Mołdawii. Przed Wami kilka dni zwiedzania, degustowania i wspaniałej zabawy.

Mołdawskie winnice słynne są na całym świecie. Rosną w nich szczepy winogron posiadające właściwości leczniczo-dietetyczne, z których powstają wina nawet dla najwybredniejszych koneserów.
Większość wytwórni win zezwala na wstęp tylko zorganizowanym grupom. Wśród wysoko cenionych piwnic oferujących możliwość zwiedzania są Cricova, Milestii Mici, Cojusna, Straseni, Romanesti...

Zakład winiarski Cricova znajduje się w pobliżu Kiszyniowa. Posiada największe na świecie piwnice win, które mają 130 km podziemnych tuneli, galerii i sal. Każdy tunel przypomina ulicę, wzdłuż której stoją beczki z winem, ma swoją nazwę pochodzącą od gatunku wina, które tam leżakuje; np. "Aligote", "Feteasca", "Cabernet". W krikowskich piwnicach znajduje się najbogatsza kolekcja win.
Gwarantujemy, że w każdej wytwórni lub gospodarstwie "Winnego Szlaku" spotykacie się z miłym i gościnnym przyjęciem. Na przykład wina z Milestii Mici, leżakują w kamiennych piwnicach latami, aż nabiorą wspaniałego smaku. W wiosce Cojusna, znawcy odkryją bukiet win przywodzący na myśl dynamizm i wyrafinowanie mołdawiańskiego tańca. Słynne są też wina purkarskie i czumajskie (z piwnic Purcari i Ciumai); ich degustacja jest prawdziwym świętem dla znawców.

MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa MOŁDAWIA - WINNY RAJ EUROPY - Wycieczka objazdowa
Zapytaj     Cennik
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od:2017-10-04 do:2017-10-10 7 katalogowa H 1730 PLN sprawdź miejsca
Dodatkowe informacje/uwagi: W tym terminie odbywa się Święto Wina!